top of page

10 Haz Cmt

|

Githa Satya Yoga Merkezi

Uyku, Rüya ve Yoga

Yaşamımızın büyük kısmını geçirdiğimiz uyku dilimini, dinlendiren bir içsel kaynağa dönüştürmek amacıyla, rüya farkındalığı ve yoga ilişkisini incelemek üzere buluşuyoruz.

Uyku, Rüya ve Yoga
Uyku, Rüya ve Yoga

Etkinlik Tarihi

10 Haz 2023 13:00 – 16:00

Githa Satya Yoga Merkezi, Caferağa, Moda Cd. 26/A D:a, 34710 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Detaylı Bilgi

Yaşamımızın büyük kısmını geçirdiğimiz uyku dilimini, dinlendiren bir içsel kaynağa dönüştürmek amacıyla, rüya farkındalığı ve yoga ilişkisini incelemek üzere buluşuyoruz.

3 saat sürecek atölyede rüyalarımızla bilinçli bağlar kurmak niyetiyle gün beden ile rüya beden arasındaki köprüyü yeniden inşa etmeye odaklanacağız. ​

Atölye çalışmasında ilk önce uykunun ve rüyanın doğasına bakacağız beraber; Çünkü yaşamın ahenk ile sürmesini sağlayan gündüz ve gece döngüsü gibi, insan bedeni de uyku düzeni ile bu ritme uyumlanır. Bedenin tasarımında bulunan bu kendiliğinden akıl, vücudun tüm sağlık ve canlılık dengesini dünyanın doğal döngüsü ile senkronize olacak biçimde sürekli güncel tutar. Ve doğal bir uyku esnasında da, gün bilinciyle yaşanan her deneyimin beden üzerindeki etkilerini kalıcılaştıracak ya da sağaltacak şekilde, vücutta hormonlardan derin dokulara, nörolojik bağlantılardan iskelet sistemine kadar uzanan bir yeniden düzenleme ve iyileşme sağlanır.

Bu sebeple evvela, iç doğamız ile uyumlu bir frekansa gelmek, uyku alışkanlıklarımızı tazelemek ve bedene kendi doğasına dair kadim ve hakiki ilişkisini yeniden hatırlatmak için temel araçlara bakacağız.

Ardından rüya görme deneyimini oluşturan unsurları konuşarak, gündelik hayatta ihtiyaç duyabileceğimiz temel uygulamaları ve araçları paylaşacağız. Kendimizle dost olma yolunda, en derin kaynaklarımızdan biri olan rüya dilini daha berrak anlayabilmek için yogadan nasıl destek alabileceğimizi hatırlayacağız. Ve rüya çalışmalarını kişisel pratiğimizde nasıl daha işlevsel kullanabileceğimizi araştıracağız.

Kendi derin alemlerine merak salmış herkes için hazırladığımız bu atölyeye katılmak için daha önce yoga yapmış olmak ya da bir rüya görmüş olmak gerekmiyor; yalnızca uykuda dinlenmeye, soyut tarafımıza, hayal dünyamıza, ruhsal doğamıza ve ilhama yer açarak katılmak mümkün.  Kayıt için @githasatyayoga ile iletişime geçiniz.

Rezervasyon için;

✉️ info@githayoga.com.tr 📍Kadıköy Stüdyo 0216 336 00 50 📞 0533 305 63 79

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page