top of page

10 Mar Paz

|

Yogaşala Bağdat Caddesi

Senem Rabia ile Uyku, Rüya ve Yoga

Uyku ve Rüya Farkındalığı Temelleri

Senem Rabia ile Uyku, Rüya ve Yoga
Senem Rabia ile Uyku, Rüya ve Yoga

Etkinlik Tarihi

10 Mar 2024 13:00 – 18:00

Yogaşala Bağdat Caddesi, Fenerbahçe Mah Bağdat Cad. Huzur Palas Apt. No: 168/22, Fenerbahçe, 34726 Kadıköy/İstanbul, Türkiye

Detaylı Bilgi

Yaşamımızın büyük kısmını geçirdiğimiz uyku dilimini, dinlendiren bir içsel kaynağa dönüştürmek amacıyla, rüya farkındalığı ve yoga ilişkisini incelemek üzere buluşuyoruz.

3 saat sürecek atölyede rüyalarımızla bilinçli bağlar kurmak niyetiyle gün beden ile rüya beden arasındaki köprüyü yeniden inşa etmeye odaklanacağız.

Atölye çalışmasında ilk önce uykunun ve rüyanın doğasına bakacağız beraber; Çünkü yaşamın ahenk ile sürmesini sağlayan gündüz ve gece döngüsü gibi, insan bedeni de uyku düzeni ile bu ritme uyumlanır. Bedenin tasarımında bulunan bu kendiliğinden akıl, vücudun tüm sağlık ve canlılık dengesini dünyanın doğal döngüsü ile senkronize olacak biçimde sürekli güncel tutar. Ve doğal bir uyku esnasında da, gün bilinciyle yaşanan her deneyimin beden üzerindeki etkilerini kalıcılaştıracak ya da sağaltacak şekilde, vücutta hormonlardan derin dokulara, nörolojik bağlantılardan iskelet sistemine kadar uzanan bir yeniden düzenleme ve iyileşme sağlanır.

YER: YogaŞala Bağdat Caddesi

TARİH: 10 Mart, 2024

SAAT: 13:00-16:00

ÜCRET: 750 TL

Atölye her seviye katılımcı için uygundur.

Tarafınızdan yapılacak iptallerde ücret iadesi imkanı bulunmamaktadır.

Atölye lisanı Türkçe’dir.

Senem Rabia: Bi Acayip Hâne

Senem, İçsel merakının peşinde çok uzun yıllar boyunca çeşitli okült kaynakları ve eş zamanlı olarak astronomi, biyoloji, astroloji, teoloji, mitoloji, sembolizm, anatomi, ölüm ve ötesi gibi insana dair çeşitli konuları araştırdı. 1998 yılında ilk kez tanıştığı Raja Yoga meditasyon sınıfının ardından, kişisel merakı peşinde çeşitli meditasyon teknikleri ve soyut kavramlar üzerine çalışmalarını derinleştirdi. 2000’li yıllarda Rüya çalışmalarını sanatsal ifade biçimlerine yönelterek, ilhamın peşinde, sanat yönetiminden mezun olarak müze gibi çeşitli alanlarda küratöryel çalışmalarda bulundu. 2015 yılında, yoga pratiğine fiziksel çalısmaları katarak 2017 yılında ilk 200 Saat Vinyasa eğitimini Râna Ortan ile tamamladı. Aynı süreçte hayatına dolan annelik tecrübesi ile beraber Şaylan Yılmaz ile Hamile Yogası eğitimini tamamladı. Berivan Aslan Sungur ile 200 saat Yin Yoga, Devrim Akkaya ile Meridyen teorileri, Tenzin Wangyal Rinpoche ile Rüya Yoga, Alejandro Chaol ile Trul khor, Çağ Rical Gürle ile 300 Saat ileri seviye yoga ve Mey Elbi & Rana Ortan ile 200 Saat mindfullness temelli Vinyasa çalışma fırsatı oldu. Bu ve başka eğitimlerle beraber annelik ve sanat alanında edindiği tecrübeleri, yoga yolu ile beraber örmeye devam ediyor. Uyku ve Rüya farkındalığı ile yaratıcılık üzerine geliştirdiği çalışmaların ışığında derslerinde insan bedenin kendiliğinden olan özdüzenleme yetileri üzerine akışlar hazırlıyor. Vinyasa ve Yin yoga ile harmanlanan sakin doğaçlama akışlar

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page