top of page

25 Oca Per

|

Zoom

Rüya için Yoga

Rüya için Yoga programı, kendi derin alemlerine merak salmış herkes için, ortak bir buluşma alanı olarak kurgulandı.

Rüya için Yoga
Rüya için Yoga

Etkinlik Tarihi

25 Oca 2024 21:00 – 08 Şub 2024 21:00

Zoom

Detaylı Bilgi

Rüyalarımıza bilinçli adım atmak üzere hazırladığımız iki hafta süreli programda, kendi rüya patikalarımızı inşa etmek üzere katmanlı bir yola çıkacağız.

Hepimiz rüya hatırlamasak bile uykuyu deneyimleyerek güne başladığımız için, Uyku ve rüya ile nasıl çalışılabileceğini, bu doğal evrelerin nasıl içsel kaynaklara dönüşebileceği üzerine çalışacağız. 

Programa katılmak için rüya görmeniz ya da daha önce yoga yapmış olmanız gerekmemektedir. Aksine sinir sistemini desteklemek için hayatımıza katabileceğimiz, halihazırda bedende bulunan yetileri aktifleştirmek ve yeni bakış açıları kazanarak farkındalığı genişletme niyetiniz yeterlidir. 

Bu nedenle uykuda dinlenmeye, soyut tarafına, hayal dünyasına, ruhsal doğasına, içsel hartiasına ve ilhama yer açan herkesin katılımına açıktır.

Program süresince,

Yaşamımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz uyku esnasında hakiki bir dinlenme sağlayabilmek için hep beraber bedeni geceye hazırlayacak, çeşitli nefes ve meditasyon egzersizleriyle, beraber uykuya geçiş yapacağız. Bedenin uyku ile kurduğu en doğal ilişkiyi yeniden hatırlayarak, dinlendiren ve iyileştiren uykuya doğru ilerleyecek ve arzu edenlerle rüyaya dalacağız. ​

Rüya esnasında rüyada olduğunu fark edebilme (Lüsid Rüya) becerilerini geliştirmek için Tibet Bön geleneğinde kullanılan tekniklerden destek alarak, bu tekniklerin Anadolu ve geleneksel Yoga kültüründeki karşılıklarıyla harmanlanan, sanat ile yoğrulmuş bir yolculuk olacak.

Kendi sembollerimizi tanımak, duygularımızla yakından bağ kurmak için 2 hafta boyunca her Pazartesi ve Perşembe akşamı, teorik rüya öğretisi, rüya ve deneyim paylaşımları ile meditasyon uygulamaları temel izleğimizi oluşturacak. Buluşma günleri dışında çeşitli uygulamalar ses kaydı olarak paylaşılacak.

Uygulama kısmında biraz hareket edeceğiz ama sakin ve şefkatli bir tavır ile; Yin Yoga ve Trul Khor pratikleriyle harmanlanan element odaklı, eklem açıcı serilerle bedeni derin gevşemeye hazırlayacağız.

Birlikte oluşturacağımız alanın bize verdikleriyle, rüyalarımıza yeniden bakmayı deneyimleyeceğiz. Rüya alemine beraber bakmaya başladıkça her birimizin aldığı hâl, diğerinin aldığı hâli tamamlamaya, en azından kendi hâline dair farklı bir bakış açısı sunmaya yardımcı olduğu için 2 haftalık yolculuktan sonra, dileyenlerle Rüya Paylaşım Alanı başlıkllı whatsapp grubumuz üzerinden paylaşımlara devam edeceğiz.

*Rüya çalışmalarımız, parapsikolojik içerikleri amaçlamamaktadır.

>> Programa katılacak olan herkese tüm yıl boyunca  Bi Acayip Hâne dükkanda geçerli %10 indirim kodu ve programlarda geçerli %20 indirim kodu iletilecektir.

Biletler

  • Rüya için Yoga

    ₺1.650,00
    Vergi: +₺330,00 KDV
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page