top of page
İçindeki cesareti keşfetmek için, korkularıyla şefkatle yüzleşen ışık savaşçısı. aurasının renkleriyle  nefesine bağlı ve zemine köklü aynı zamanda dinamik yoga illüstrasyonu. tao vinyasa savaşçı akışıyla başındaki ışığı ir yaprak gibi besleyerek büyütüyor.yoga dersi. hamile yogası. bireysel özel yoga dersi. nefes çalışmaları. online haftalık yoga buluşmaları

“Nefesime bindim geziyorum”

“Bir” anlamına gelen kelime kökeni ile Yoga’nın bizim YOL’umuzdaki varlığını ve paylaşmak istediğimiz taraflarını önce YOL’da ne aradığımızla anlatmak iyi olacaktır.

 

Hayatımızın bu evresinde, bize göründüğü kadarıyla Yol, kendine dost olan birinden her hâliyle etrafındakilere yayılabilecek dostane tavrı, bir yaşam biçimi hâline getirmeyi önerir. Kendini kabul ile başlayan sınırsız şefkat kapasitesini tüm varlıklara genişletmenin çaresini arar. Bu sebeple bir tavır sanatıdır Yolda olmak. Aynı tavırda buluşmaktan ziyade kendini tanımak ve hakikatinle buluşmakla ilgilidir. Hâl üreten ve hâl bulaştıran canlılar olduğumuzun farkındalığıyla kendin üzerinde çalışmakla başlar.

 

İşte YOGA, tam da bu aşamada kendinle buluşmak, kendine dost olabilmek için önce beden ve nefesten destek alan, çok kapsayıcı bir yol rehberidir diyebiliriz. Ne amuda kalkmak kadar akrobatik olmak zorunda, ne de saatlerce sabit durmayı gerektiren bir meditasyon.

 

Her bedenin ihtiyacı farklı olduğu gibi, her ruh hali için de, uygulama seçkisi çeşitlilik gösterecektir. Bedenini tanımak, bedenin derinlerindeki kendine dokunmak ve daimi bir iletişim halinde kalabilmek, ihtiyaçlarını gözetebilmek için daimi bir araştırma hâlinin uygulamadaki kıymeti yadsınamaz.

 

Bu sebeple bedeni ve içindekini tanıyabilmek için

önce Yol’a bi adım atmak gerekir: )

 

Yol’un davetini kalbinde hissedenler içinse Yoga, yaşam boyu sürdürülebilecek bir eşlikçi uygulama olur diyebiliriz.

Peki nasıl bir yoga size uygun?

 

Bugünkü yoga anlayışımız çok çeşitli derslere katılarak ve farklı ekollerden aldığımız eğitimlerle kendi ritmini bulmaya ve kurmaya devam ediyor. Bizler değiştikçe bedenin ihtiyaçları da değişiyor. Uygulamamız da biçim değiştiriyor ve yeni hâllere yer açılıyor. Bu sebeple herkesin yoga dersindeki aktarımı farklı olacaktır.

Bizim uygulamayı ve paylaşmayı sevdiğimiz iki tür temel uygulama var. Biri Vinyasa, diğeri Yin Yoga. Her ikisini de doğadaki elementler ve döngüler ile beraber, bulunduğumuz koşulların eşliğinde başka disiplinlerle harmanlayarak, doğaçlama kurguluyoruz.

 

Tüm bu egzersizler her beden tipine uygun olup tecrübe gerektirmediği gibi, kendinle buluşabilmek, yavaşlayabilmek için şefkatli bir davet sunar. Kozmosta kapladığın alanı, bedenin içinde canlı olmayı, insan olma halini hatırlatır, o hal içinde genişlerken tabandan tavana kendini duymana yardımcı olurlar.​

Bireysel ya da grup özel dersleri: 

Tek bir bedenin ya da grubun anatomisini kavrayabilmek ve uygun bir yol izleyebilmek için 8 derslik bir paket program ile başlıyoruz. Kendi yoga ve meditasyon pratiğini oluşturmak ya da derinleştirmek isteyenler için omnispektif bir yaklaşımla, beraber ilerliyoruz. 

 

Anne yogası:​

14 . haftayı tamamlamış hamileler, yeni doğum yapmış lohusalar, torun sahibi olmuş anneanneler için uygun olup, yalnızca bedensel egzersizle değil tüm bu süreçlerde kadın doğasını anlamak üzere bir yolculuğa çıkıyoruz.

Daha detaylı bilgi ve kayıt için iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page