top of page
pembe bulutlar içinde restoratif bir alan yaratıp dinlenen, uykuya farkındalıkla geçen yogi çizimi. kendine ait bir ada gibi bedenini hisseden başındaki yaprak ile ışığımum gibi çoğaltan topraklı, güçlü, ferah, dingin ve huzurlu şavasana pozu. rüya farkındalığı için gevşemiş,mindfullness meditasyonu yapıyor. hayalleri ılık ve keyifli.

Uyku çalışmalarında; yaşamımızı doğa ve çevremiz ile uyumlu bir frekansa getirmek, uyku alışkanlıklarımızı tazelemek ve bedene kendi doğasına dair kadim ve hakiki ilişkisini yeniden hatırlatmak için bir araya geliyoruz. 

Uyku ile ilişkiyi yeniden inşa etmek için önce uykunun ve bedenin doğasına bakıyoruz beraber. 

Yaşamın ahenk ile sürmesini sağlayan gündüz ve gece döngüsü gibi, insan bedeni de uyku düzeni ile bu ritme uyumlanır. Bedenin tasarımında bulunan bu kendiliğinden akıl, vücudun tüm sağlık ve canlılık dengesini dünyanın doğal döngüsü ile senkronize olacak biçimde sürekli güncel tutar. Ve doğal bir uyku esnasında da, gün bilinciyle yaşanan her deneyimin beden üzerindeki etkilerini kalıcılaştıracak ya da sağaltacak şekilde, vücutta hormonlardan derin dokulara, nörolojik bağlantılardan iskelet sistemine kadar uzanan bir yeniden düzenleme ve iyileşme sağlanır.

Bedenin doğa ile olan bu ahengini olumsuz etkileyen en temel unsur ise, gündelik hayatın yoğun ritmik dalgalarıdır. Bu yoğun dalgaların birikimiyle geçilen her bir uyku, hakiki bir dinlenmeden ziyade, zaman geçtikçe güne daha yorgun başlamaya ve beraberinde “toksik” birikintilere neden olmaktadır.

Oysaki bedenin kendini yenilemeye, iyileştirmeye dair sahip olduğu bu doğal becerisini kullanabilmesi için farkındalıkla geçilen bir uyku, sağlıklı bir dinlenmenin de kapısını aralar.

Uyku için Yoga

Çevrimiçi Program

bottom of page