top of page
11 Ocak - 25 Ocak
başlıyor!

Rüya için Yoga programı, kendi derin alemlerine merak salmış herkes için, ortak bir buluşma alanı olarak kurgulandı.

Rüya için yoga posteri
bilinçli rüya görmemizi sağlayan lüsid rüya çalışmalarını destekleyen rüya yoga uygulamasının hung hecesi. tibet budizmi bön geleneği

Rüya esnasında rüyada olduğunu fark edebilme (Lüsid Rüya) becerilerini geliştirmek için Tibet Bön geleneğinde kullanılan tekniklerden destek alarak, bu tekniklerin Anadolu ve geleneksel Yoga kültüründeki karşılıklarıyla harmanlanan, deneysel bir yolculuğa çıkıyoruz. 

Buluşmaların her birinde, gökyüzünde ve yeryüzünde gerçekleşen döngülerden ilham alırken, doğa, elementler, döngüler ve şamanik kültürlerde uygulanan meditatif egzersizler, çalışmalarımızın temelini oluşturuyor. 

2 hafta boyunca her Çarşamba ve Pazar akşamı, teorik rüya öğretisi, rüya ve deneyim paylaşımları ile meditasyon uygulamaları temel izleğimizi oluşturacak. Buluşma günleri dışında çeşitli uygulamalar ses kaydı olarak paylaşılacak. 

Uygulama kısmında biraz hareket edeceğiz ama sakin ve şefkatli bir tavır ile; Yin Yoga ve Trul Khor pratikleriyle harmanlanan element odaklı, eklem açıcı serilerle bedeni derin gevşemeye hazırlayacağız.

 

Birlikte oluşturacağımız alanın bize verdikleriyle, rüyalarımıza yeniden bakmayı deneyimleyeceğiz. Rüya alemine beraber bakmaya başladıkça her birimizin aldığı hâl, diğerinin aldığı hâli tamamlamaya, en azından kendi hâline dair farklı bir bakış açısı sunmaya yardımcı olduğu için 2 haftalık yolculuktan sonra, 2 ayda bir düzenlenen rüya yoga uygulama ve paylaşım çemberleri ile pratiklere devam edeceğiz.

*Rüya çalışmalarımız, parapsikolojik içerikleri amaçlamamaktadır. 

Program içeriği:

Uyuyan kim?

Derin ve iyileştiren bir uyku için neye ihtiyacımız var?

Gün bedeni, Gece bedeni nedir?

Rüya Görmenin fonksiyonları nelerdir?

Rüyaların gündelik yaşamla ilişkisi ve kişiye sağlayabilecekleri nelerdir?

Rüya dilini anlayabilmek için yol haritası nasıl inşa edilir?

Kişisel sembollerini izleme yöntemleri

Soyut katmanda yaratıcılık için sanatsal ifade egzersizleri nelerdir?

Rüya kılavuzu nasıl daha işlevsel kullanılır?

Rüya çeşitleri ve evreleri nelerdir?

Lüsid rüya teknikleri nasıl uygulanmalıdır?

Lüsid olunduktan sonra neler yapılabilir? Bize ne sağlar?

Tibet Bön Geleneği'nde yaşam, ölüm ve sonrası için uygulanan temel Rüya Yoga pratikleri ve uygulama

Rüya ile iç kaynaklara ulaşma yöntemleri

Yoga Nidra ve Berrak Işık uykusu

Uygulanabilecek diğer teknikler

Bir rüyacının rüyaya ve hayata yaklaşımında edinmesi gereken temel tavır ve beceriler nelerdir?

Rüya için Yoga programı, kendi derin alemlerine merak salmış herkes için, ortak bir buluşma alanı olarak kurgulandı.

Rüyalarımıza bilinçli adım atmak üzere birbirimizden ilham alarak ilerleyeceğimiz

2 haftada, kendi rüya patikalarımızı inşa etmek üzere yola çıkacağız. Bu patikada yürümek için daha önce yoga yapmış olmak ya da bir rüya görmüş olmak gerekmiyor; yalnızca uykuda dinlenmeye, soyut tarafımıza, hayal dünyamıza, ruhsal doğamıza ve ilhama yer açarak katılmak mümkün.

Yaşamımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz uyku esnasında hakiki bir dinlenme sağlayabilmek için hep beraber bedeni geceye hazırlayacak, çeşitli nefes ve meditasyon egzersizleriyle, beraber uykuya geçiş yapacağız. Bedenin uyku ile kurduğu en doğal ilişkiyi yeniden hatırlayarak, dinlendiren ve iyileştiren uykuya doğru ilerleyecek ve arzu edenlerle rüyaya dalacağız. ​

astral bedeni ile seyahate çıkan, kendini aynada bulan insan çizimi illüstrasyonu. yıldızlı gecede akan su gibi kendini ruhunu yansıtan kaynak bulmuş rüyaları ile kendini tanımak isteyen kendi adasında kök salmış bir kişi.  gece bulutlarıyla enerji bedeni birleşmiş aurası jung ve sembolleriyle titreşmiş.

Rüya için Yoga

11-25 Ocak 2024

Rüya için

This is your About section paragraph. It's a great place to give a short introduction about what you do. Define your distinguishing qualities and share them! Consider adding images for extra engagement.

Learn More
bottom of page