top of page

Dinlendirici Patha Meditasyon

Hoşgeldiniz,

11 dk sürecek dinlendirici patha meditasyon çalışması için rahatsız edilmeyeceğinizden emin olduğunuz bir alanda uygulamanıza başlayabilirsiniz.

 

Başlamadan önce:

Uygulama esnasında uykunuz gelebileceği için, oturuş pozisyonunda olmanızı öneriyoruz ama tabi ki yatarak da yapabilirsiniz.

Bir sandalyedeyseniz ayak tabanlarınızın yere temas etmesi önemli. Eğer yere değmiyorsa ayaklarınızın altına yükselti koyabilirsiniz.

Bağdaş pozisyonundaysanız oturma kemiklerinizin altına bir yükselti koymak, omurganızın uzun durabilmesine destek sağlayacaktır. Dizlerinizin zeminle arasındaki mesafe fazlaysa , desteklemek için her iki diz altına eşit büyüklükte yastık yerleştirmek oturuşunuzu kolaylaştıracaktır. .

 

Nefes çalışması esnasında burun kanalını kullanacağız. Burnunuz tıkalı ise, dudaklarınızı hafif aralık bırakarak, dişlerinizin arasından soluma yapabilirsiniz.

 

Tamamen rahat ettiğiniz bir pozisyona yerleştirdikten sonra dikkatinizi bulunduğunuz mekâna davet edin. Düşüncelerimiz bazen başka zamanlarda gezebilir. Geçmişe, geleceğe kayabilir ya da hayali bir diyalog içinde olabilir. Bu yapacağımız çalışma için ses kaydını açmadan evvel, dikkatinizi yavaşça bedeninize ve bedenin bulunduğu âna davet edin.

 

Hazırsanız başlayabiliriz:

büyük bir ağaç
MeditasyonRüya Kılavuzu | Patha
00:00 / 10:40
bottom of page